The Dark Knight Rises - recenzia na film

27. july 2012 at 22:27 |  Reviews

Name: The Dark Knight Rises / Návrat Temného Rytiera
From: USA (2012)
Directed by: Christopher Nolan
Cast: Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Lewitt, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine

About: Je tomu již osm let, co se Batman vytratil do noci, čímž se tak z hrdiny změnil v uprchlíka. Tím, že za něj padla vina za smrt Harveyho Denta, obětoval temný rytíř všechno pro to, co společně s komisařem Gordonem považoval za vyšší dobro. A na čas tato lež skutečně zabírala, když byla kriminální aktivita v Gothamu rozdrcena silou Dentova odkazu.
Všechno se ale mění s příchodem prohnané zlodějky a jejích tajemných zájmů. Avšak ještě daleko nebezpečnější je nástup Banea, maskovaného teroristy, jehož nelítostný plán proti Gothamu vyžene Bruce z jeho dobrovolného exilu. Avšak ani pokud si znovu nasadí svou masku a temnou kápi, nemusí jeho síly proti Baneovi stačit. (oficiálny text distribútora)
Personal opinion: EPIC. Vedela som, že Nolan je pán už z predchádzajúcich dvoch filmov, ale toto... toto sa mu vážne podarilo. Masterpiece. Neočakávala som od toho veľa. Fakt nie, len príjemný film s ľuďmi ktorý sú fajn, fajn večer. Proste... Malo to do bodky všetko to čo má film mať. NIČ mi tam nevadilo. Ničoho nebolo viac ako malo ani naopak. Neočakávané zvraty, dobré nové postavy, herci, atmosféra, hudba. Tom Hardy bol hard&cute, Anne Hathaway sexy&sensual a Bale dramatický a i keď ho nemám rada bol aký mal byť. Jediná vec čo mi tam možno troošku vadila bolo to, že jeden vedľajší príbeh nebol akokeby dosť premyslený takže som dopredu odhalila chybu a prezradilo mi to dej dopredu. Nie som nejaký extra fanúšik batmana, ale sakra Nolan, toto sa ti podarilo. A doriti nechápem tých čo furt hľadajú každú chybičku, vyknú každé klišé a nič sa im nelúbi. Ak na ten film prišli aby ho kritizovali tak načo ho vôbec pozerajú?! A bolo to super a keďže nie som trápny kritik z čsfd ktorý hľadá len chyby a očakáva nemožné, naplno som si to užila. Takže nikoho neprekvapí konečný výsledok.

final verdict - 100%

official trailer:
http://csfd.cz/
 


Comments

1 Edita Edita | Web | 28. july 2012 at 13:42 | React

Hezký blok, zas někdy kouknu.

2 K K | Web | 5. august 2012 at 12:00 | React

Já jsem zase naprostý posedlík komiksy a sexy temný Batman patří mezi moje nejoblíbenější a s mojí stejně posedlou kámoškou jsme se už úplně těšily až to bude v kinech a vzhledem k tomu, že do trailerů vždycky vráží tolik peněz a někdy jsou i lepší než film, tak toten nám přišel slabší a žily jsme v domnění, že to bude nic moc.
Před totím jsem byla asi na dvou flmech, který stály z poloviny za prd a když jsme potom s přítelem jeli domů tak jsme to celou dobu prodiskutovávali a kritizovali. Ale když jsem vyšla z kina po tomhle, byla jsem unešená, měla jsem eufórii nadšení, popisovala všechny svoje emoce a pořád řvala - chci další díl kde bude i Robin! Musí ho natočit! :D Potom jsem se zamyslela a přišlo mi strašně divné, že nemám žádnou špatnou kritiku. Tak jsem přemýšlela, ale pořád jsem nemohla přijít na nic, co by se mi vážně nelíbilo nebo vadilo. Nevím jestli to bylo tou eufórií, ale po dlouhé době jsem asi viděla dobrý film! ;D

3 Sinead Sinead | Email | Web | 5. august 2012 at 16:56 | React

Tiež sa mi toto veľmi páčilo a bolo to geniálne! pekná recenzia páči sa mi že si nič neprezradila tým čo to nevideli to čo si odhalila dopredu bolo čo? :-)
V kine som po prvýkrát zažila potlesk, úžasný filmový zážitok. :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama